خانه / بررسی / دیجیتال / گجت های پوشیدنی / شناسایی بیماران دیابتی توسط اپل واچ با دقت ۸۵ درصد
اپل واچ

شناسایی بیماران دیابتی توسط اپل واچ با دقت ۸۵ درصد

برندن بالینگر،یکی از موسسین کمپانی Cardiogram چندی پیش در تویتی که منتشر کرده بود خبری را اعلان نمود که بسیار تعجب انگیز است. وی اعلام کرد که اپل واچ قادر است به کمک سنسوری که در آن تعبیه شده یبماران دیابتی را با احتمال ۸۵ درصدی شناسایی نماید. اما چگونه؟؟

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند معمولا دارای ضربان قلب متفاوتی نسبت به بقیه افراد می باشند.با اتکا به همین امر اپل واچ قادر است این ضربان نامنظم را تشخیص دهد.پیشرفت بسیار خوب اپل در بخش گجت های پوشیدنی این نوید را می دهد که در آینده نزدیک به وسیله گجت های پوشیدنی امکان تشخیص زود هنگام بیماری ها فراهم شود.

اما بد نیست نگاهی هم بیاندازیم به دیگر امکانات اپل واچ،در ادامه با ما همراه باشید.

apple watch

تناسب اندام:

با قاطعیت میشه گفت که تناسب اندام بزرگترین هدفی است که شرکت اپل روی آن تمرکز نموده است.اپلیکیشن تناسب اندام اپل به کمک سنسور های تعبیه شده در قسمت پشتی ساعت همواره به شما کمک می کند که تناسب اندام خود را حفظ نمایید و یا به هدفی که برای خود تعیین نموده اید برسید.به عنوان مثال اگر مدتی بدون تحرک نشسته باشید ساعت به شما تذکر می دهد.

همچنین حلقه ای که روی ساعت نشان داده  می شود که نشانگر میزان رسیدن شما به هدف تعیین شده در اپلیکیشن اپل است.با گذشت از بخش تناسب اندام شما می توانید به کمک این ساعت پیام های ارسال شده به تلفن همراهتان را بخوانید،به صورت سریع پاسخ دهید یا در جواب یک شکلک ارسال نمایید. از دیگر امکانات اپل واچ می توان به نقشه آن اشاره کرد که در تعیین مسیر های پیاده روی بسیار کار آمد است به گونه ای که اگر مسیری را مشخص کنید و در طول مسیر نیاز به گردش به سمت راس یا چپ داشته باشید،ساعت با یک ویبره به شما اطلاع رسانی می کند.

همچنین شما می توانید با ایجاد یک نقاشی بر روی ساعت به کمک لمس صفحه ، آن را به دوست خود ارسال نمایید و او نیز این نقاشی را روی ساعت خودش ببیند.

پاسخ دادن به تماس های دریافتی،مشاهده تصاویرخود در گالری ، مشاهده پیام های فیسبوک و امکانات دیگری که با ایجاد اپلیکیشن ها در آینده در دسترس شما قرار خواهند گرفت. به طور مثال: شرکت BMW در حال ساخت اپلیکیشنی است که بر روی ساعت شما نصب شده و به کمک آن از وضعیت خودروی خود مطلع می شوید.

اینها تنها گوشه ای از امکانات اپل واچ است که امید داریم در آینده ای نچندان دور پیشرفت های شگرفی را مشاهده نماییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *