خانه / بررسی / وسایل نقلیه / خودرو / کم مصرف ترین خودرو های بازار داخلی

کم مصرف ترین خودرو های بازار داخلی

میزان مصرف یک خودرو قطعا جزء یکی از پارامتر های موثر در انتخاب می باشد. مصرف خودرو نه تنها در ایران بلکه در کل جهان بسیار مهم است و شرکت های خودرو ساز سعی می کنند این میزان را به حداقل برسانند. اگر چه با ورود خودرو های هیبریدی دامنه ی تنوع انتخاب خودرو افزایش یافته است اما قیمت بالای این خودرو ها مخصوصا در بازار داخلی باعث شده تا افراد بسیاری قدرت خرید این خودرو ها را نداشته باشند. اما در کل قرار است به معرفی و بررسی چند خودرویی بپردازیم که در میزان مصرف سوخت نسبت به رقبای خود دارای برتری می باشند.

تویوتا:

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس از جمله خودروهایی است که در جهان شناخته شده می باشد ودر کشور ما هم وجود دارد. همان طور که مطلع هستید خودرو های هیبریدی به طور کل سوختشان از برق تامین نمی شود و در کنار برق به سوخت های فسیلی نیز نیاز دارند اما میزان مصرف آنها نسبت به خودرو های معمولی بسیار کم تر است.

از جمله مواردی که باعث محبوبیت این خودرو در بازار جهانی شده است مصرف ۳٫۵ لیتری بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد که در جای خود بسیار جالب است.

این خودرو در حال حاضر در بازار داخلی با قیمت تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان در دسترس است.

هیوندای سوناتای هیبریدی:سوناتا

مصرف سوخت این خودرو در مقایسه با تویوتا پریوس بیشتر می باشد ولی به دلیل ابعاد بزرگتر این خودرو نمی توان به آن خرده گرفت. در کل مصرف سوناتا در هر ۱۰۰ کیلومتر چیزی حدود ۵ لیتر است که برای این سدان نسبتا بزرگ منطقی می باشد.

در عوض قیمت نزدیک به ۲۶۰ میلیونی باعث شده نتواند با تویوتا رقابت نماید.

 

میتسوبیشی میراژ:

میتسوبیشی

بر خلاف دو خودروی معرفی شده این خودرو هیبریدی نمی باشد و جزء هاچ بک های کوچک شهری است که با یک موتور ۱۲۰۰ سی سی قادر است ۷۹ اسب بخار قدرت تولید کند. استاندارد آلایندگی یورو۵ و مصرف ۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می تواند عداد خوبی برای ترقیب یک خریدار باشد.

قیمت این خودرو در مقایسه با دو خودروی قبلی مناسبتر ولی همچنان بالا می باشد. این خودرو در داخل با قیمتی نزدیک به ۸۰ میلیون تومان قابل خرید است.

رنو ساندرو:

رنو ساندرو

به عنوان خودروی بعدی به سرغ یکی از تولیدات داخلی می رویم. رن. ساندرو که نسخه هاچ‌بک  خودرو پرفروش تندر ۹۰ محسوب می‌شود،دارای مصرف ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که توسط سازنده مطح شده است.ابعاد بزرگتر،قیمت مناسب تر و انتشار کم تر گاز های آلاینده نسبت به بقیه خودروهای تولیدی می تواند یک گزینه مناسب در سبد خرید خریدار باشد.

 

رنو ساندرو در حال حاضر با قیمت ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان با توجه به نوع آن در بازار داخلی به فروش می رسد.

رنو کپچر :

رنو کپچر

آخرین خودروی معرفی شده یک کراس اوور است که با داشتن یک موتور ۴ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژ با حجم ۱۲۰۰ سی سی در بین خودرو های کم مصرف قرار می گیرد. این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۵٫۹ لیتر بنزین مصرف می کند و توانسته است استاندارد یورو ۵ را دریافت نمایید. قیمت ۱۱۰ میلیونی این خودرو باعث شده تا امکان رقابت با رنو ساندرو و همچنین دیگر رقبای خودش را نداشته باشد.

بررسی رنو کپچر

اگر چه خودروهای دیگری نیز وجود داشتند که می توانستند در این بررسی قرار گیرند ولی ما سعی نمودیم که خودرو های جدید را در این دسته بندی قرار دهیم.

همچنین ببینید

برلیانس H330

چرا نباید برلیانسH330 بخریم؟

نقاط ضعف برلیانسH330 را بشناسید. در کشور ما در چند سال گذشته خودرو های چینی جایگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *