خانه / آموزشی / برای فروش لپ تاپ به چه نکاتی باید دقت کرد؟
سیتم

برای فروش لپ تاپ به چه نکاتی باید دقت کرد؟

پیشرفت تکنولوژی و وابستگی امور روزانه با کامپیوتر باعث شده که هر چند وقت یکبار نیاز به ، به روز رسانی سیستم های کامپیوتر می باشد.

در این حین عده ای سیستم های قدیمی خود را کنار می گذارند و به سراغ خرید کامپیوتری با امکانات بیشتر و سخت افزاری قوی تر می روند.اما عده ای نیز هستند که تصمیم می گیرند سیستم قدیمی خود را بفروشند یا در اختیار دیگری بگذارند.اما مشکلی که در این مواقع پیش می آید آن است که چگونه اطلاعات خود را از روی لپ تاپ قدیمی به لپ تاپ جدید خود منتقل کنیم(این موضوع برای کامپیوتر های خانگی نیز صادق است) و چگونه جلوی سو استفاده از اطلاعات خود که بر روی سیستم قدیمیان بوده است را بگیریم.؟

کارشناسان پاسخ هایی داده اند که در این پست از سایت گنجه به توضیح و بررسی آن ها میپردازیم.

 

از همه اطلاعات مورد نیازتان در لپ‌تاپ قدیمی‌ بک‌آپ داشته باشید

بک آپ گرفتن یا تهیه نسخه پشتیبانی از جمله کارهایی است که شما باید همیشه در برابر اطلاعات مهمتان انجام دهید. حال در مورد لپ تاپ قدیمی شما نیز این موضوع صدق می کند. اما از چه اطلاعاتی باید بک آپ گرفت.؟

همه ی افراد بر روی سیستم های شخصی خود دارای اطلاعات مهم،شخصی یا حتی پر استفاده دارند که باید به سیستم جدید خود منتقل کنند. اما اینکه از چه اطلاعاتی بک آپ گرفته شود بر عهده خودتان می باشد. گاه با کپی کردن این اطلاعات و انتقال بر روی سیستم جدید مشکلتان حل می شود و گاه اطلاعات به قدری زیاد و حجیم هستند که نیاز است در چند مرحله اطلاعاتتان را منتقل کنید یا اینکه از هارد های اکسترنال استفاده کنید. البته نرم افزار هایی نیز هستند که از سیستم شما نسخه پشتیبانی تهیه می کنند و امکان اپلو بر روی دراپ باکس گوگل وجود دارد که بعد از آن می توانید بر روی هر لپ تاپ یا سیستم خانگی دیگری استفاده کنید. انتخاب روش برعهده خودتان می باشد.

 پسوردهای لپ تاپ را پاک کنید

حتما شما هم از امکان ذخیره سازی رمز ورود به سایت های متفاوت توسط مرورگر استفاده می کنید. اگر چه این امکان یک ویژیگی مفید برای کاربران می باشد اما باید دقت کنید زمانی که قصد تعویض سیستم خود را دارید این رمز ها باید از روی سیسم قدیمی خود پاک شوند تا امکان سو استفاده وجود نداشته باشد.

اما چکونه باید این کار را انجام داد؟

رای این کار در قسمت ستینگ گوگل کروم و بخش Show advanced settings روی گزینه Manage passwords رفته و وب‌سایتی که می‌خواهید رمز آن را بردارید یا پسورد آن را نگاه کنید و از طریق کلیک کردن با گزینه Show password انتخاب می‌کنید.

 

اطلاعات خود را پاک کنید

بعد از اینکه ازاطلاعات مورد نظر خود را به سیستم جدیدتان انتقال دادید نوبت به آن می رسد که این اطلاعات را از روی سیستم قبلی خود پاک کنید .برای این کار نیاز است که شما از یک برنامه برای پاک کردن اطلاعات شخصی خود استفاده کنید به گونه ای که امکان بازگردانی آن نیز وجود نداشته باشد.نرم افزار Wipe Hard Drive Using یکی از نرم افزار های موجود برای این کار می باشد. البته در ویندوز ۸ قابلیتی به عنوان ریست فاکتوری وجود دارد ولی برای نسخه های دیگر از ویندوز باید با استفاده از نرم افزار این کار را انجام دهید.

 

تمیز کاری قطعات

قطعا برای این که یک مشتری از سیستم شما خوشش آید نیاز است که اندکی زمان برای تمیز کردن لپ تاپ یا کامپیوتر خود از گرد و غبار صرف نمایید.

برای تمیز کردن فن بعد از باز کردن پیچ‌های پشت لپ‌تاپ با یک مسواک آن را گردگیری کنید. همچنین می‌توانید با سشوار گرفتن روی آن گرد و خاک آن را ببرید. این کار را هرگز با آب و الکل و پنبه انجام ندهید چراکه ممکن است به سخت افزا ش%۸